DUYURULAR
ODA TOPLANTISI
ODA TOPLANTISI
19/12/2018
SUNİ TOHUMALA KURSU
SUNİ TOHUMALA KURSU
02/10/2018
VAN BÖLGESİ VETERİNER HEKİMLERİ ODASI ODA YÖNETİMİ SEÇİMLERİ
VAN BÖLGESİ VETERİNER HEKİMLERİ ODASI ODA YÖNETİMİ SEÇİMLERİ
23/09/2018
ÖNEMLİ DUYURU
ÖNEMLİ DUYURU
19/12/2017
SUNİ TOHUMALA KURSU BAŞVURU İÇİN SON HAFTA
SUNİ TOHUMALA KURSU BAŞVURU İÇİN SON HAFTA
10/10/2017
KİMLİK FORMU
KİMLİK FORMU
30/10/2016
 
 
 
 
HAKKIMIZDA

Van, Bitlis ve Hakkari illerine hizmet veren Van Bölgesi  Veteriner Hekimler Odası; 1954 yılında yürürlüğe giren 6343 sayılı kanun ile kurulmuş olan Türk Veteriner Hekimleri Birliğine bağlı olarak 1987 yılında faaliyetine başlayan anayasal özerk yapıya sahip mesleki kuruluştur.

VİZYONUMUZ

İnsan ve hayvan yaşamına ve haklarına saygı, insan ve hayvan sağlığına çağdaş hizmetler sunmak, doğayı ve doğal yaşamı koruma ve çevre bilinci ilkeleri çerçevesinde icra edilen  Veteriner Hekimlik mesleğinin kurumsal ve sosyal yapısını toplumla paylaşmak,  Bilimsel ve sosyal aktiviteler düzenlemek suretiyle diğer meslek örgütleriyle karşılıklı etkileşim sağlamak. Veteriner Hekimlerin toplumsal rolleri ve görevlerinin, halk sağlığı ve hayvan sağlığı konusundaki çalışmalarının öneminin  her platformda vurgulamak ve bu amaçla faaliyetlerde bulunmak.  

MİSYONUMUZ

Mesleki araştırma, uygulama ve çalışmalarla hayvancılığın geliştirilmesi ile ülkemiz ekonomisine katkısının artırılması. Hayvan refahının korunması ve geliştirilmesi konusunda meslektaşlarımızın  etkin  katkısını sağlamak.  Meslekle ilgili yeniliklerin üyelerimize aktarılması. Mesleki bilimsel ve teknolojik gelişmeler konusunda kurs, seminer ve eğitim programları düzenlemek. Meslektaşlarımızın özlük hak ve kazanımlarının savunucusu ve takipçisi olmak. Görev gereği ilişkili oldukları iş, meslek sahipleri ve meslektaşlar arasında koordinasyonu sağlamak.


......