Van Bölgesi Veteriner Hekimler Odası yönetim kurulu olarak Valimiz BİLMEZi makamında ziyaret ettik

2020-10-15 08:00:30 57

Çok kıymetli Veteriner Hekim  meslektaşlarım malumunuz olduğu üzere; Sayın Valimiz Mehmet Emin BİLMEZ'i makamında Van Bölgesi Veteriner Hekimler Odası yönetim kurulu olarak ziyarette bulunduk.

 

Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu olarak Sayın Valimiz bizi son derece nazik bir şekilde karşıladı. Bölge Hayvancılığı konusunda bize ayırmış olduğu kıymetli zamanı içinde mesleğimiz ve meslektaşlarımız ile ilgili yöneticilik yaptığı bölgelerde sahip olduğu tecrübelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

 Veteriner Hekimlerin hayvan hastalıkları ile mücadele konusunda çok kıymetli çalışmalar yaptıklarını ve Hayvancılık sektörünün gelişmesinde etkin rol aldıklarını bildiğini söyledi. Bu toplantı sırasında bizler de odamızın tarihi geçmişiyle ilgili kısa bilgiler sunduk. Bölgemizde Veteriner Hekimlik mesleğinin sahada kaydettiği aşamalarla ilgili değerlendirmelerde bulunduk.  Bölgede hayvancılığın etkin bir sektör olarak öne çıkması için yapılması gerekenler hakkında özet bilgi sunduk. Bununla birlikte sayın Valimize bölgede hayvancılığın mutlak bir sektör halinde olması gerektiğini ifade ettik. Ayrıca Vali Bey Veteriner Hekimlere duyduğu güvene binaen meslek büyüklerinin bölgede toplumsal dayanışmayı da pekiştirmek adına insanlara kanaat önderliği de yapmaları gerektiğini bildirdi. Bu arada;

1-Bu ziyaretimiz sırasında konuşmanın ilerleyen aşamalarında sayın Valimize bölgede yetiştirilen hayvanlarla ilgili   tedavi hizmetleri, aşılama programları ve salgın hastalıklarla yapılan mücadelenin ayrıntılı bir değerlendirmesi sunuldu.

2- Kamu ve Özel sektörde çalışan Veteriner Hekimlerin çalışma şartları içinde Kanun ve Yönetmeliklerden kaynaklı aksaklıklar dan bahsederek Vali bey'e konu hakkında bilgilendirme yapıldı.

Bu bilgilendirmeyi takiben;

3- Vali Bey Kanun ve Mevzuatta görülen aksaklıklarla ilgili bir rapor hazırlamamızı ve kendisine sunmamızı istedi. Bu raporu Tarım Komisyonu Başkanı Sayın Vekilimiz Prof. Dr. Yunus KILIÇ bey'e göndereceğini bildirdi.

4-Vali bey  bundan sonraki çalışma süreci içinde oda olarak İl Tarım ve Orman müdürlüğü ile sıkı ilişkilerde bulunarak bölgede hayvancılık sorunları ile ilgili etkin bir şekilde çalışmamızı önerdi.

5-Vali bey Pandemi sonrası geniş katılımlı yapılacak olan bir Veteriner Hekimler toplantısına katılacağını ve Hekimlere hitap edeceğini belirtti.

Sayın Valimize teşekkür ettikten sonra izin istedik.
Duyurular & İlanlar

Bağlı Kliniklerimiz

Formları

Önemli Linkler